Quad (4 Slot) Leather Automatic Watch Winder Box with LED – KNG-440
$450.00
Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
(2 customer reviews)
0
People watching this product now!
-
Preparing Watches: 24-48 Hours
-
Express Delivery: 5-10 Business Days
-
Warranty 2 year
-
Free 14-Day returns
Guaranteed Safe Checkout
Winder Features
| Feature | Description |
|---|---|
| Item Width | 14.5 cm |
| Material | ABS + MDF + Memory Sponge |
| Model Number | Watch Winders |
| Item Weight | 4000 g |
| Item Length | 45.5 cm |
| Item Height | 18 cm |
| Item Diameter | 45.5 cm |
| Condition | New without tags |
| Brand Name | KING |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Watch Winders |
Additional information
| Model |
Retro Winder Leatherwear Black ,Retro Winder Orange ,Retro Winder Silvery |
|---|---|
| King |
King |
| Gender |
Unisex |
| Age group |
Adult |
Customer Reviews
2 reviews for Quad (4 Slot) Leather Automatic Watch Winder Box with LED – KNG-440
Add a review Cancel reply
Related Products
6 Slot Wood Automatic Watch Winder Box (Quiet Motor) – KNG-610
Watch Winders, 6 Watch Winder, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$1,000.00
Rated 5.00 out of 5
Triple PU Leather Automatic Watch Winder Box – KNG-333
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder, Triple Watch Winder
$200.00
Rated 5.00 out of 5
Double Leather Automatic Watch Winder Box – KNG-225
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Double Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$550.00
Rated 5.00 out of 5
Double Wood Automatic Watch Winder (Open Cover Stop) – KNG-226
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Double Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$350.00
Rated 5.00 out of 5
Feature Description Item Width 18 cm Material MDF + PVC + ABS Model Number Watch Winders Item Weight 8000 g
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Quad (4 Slot) Wood Automatic Watch Winder (Open Cover Stop) – KNG-441
Watch Winders, 4 Watch Winder, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$450.00
Rated 5.00 out of 5
Feature Description Item Width 18 cm Material MDF + PVC + ABS Model Number Watch Winders Item Weight 8000 g
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Single Leather Mini Automatic Watch Winder – KNG-132
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$90.00
Rated 4.60 out of 5
Feature Description Item Width 13 cm Material Leather Item Weight 1000 g Item Length 13 cm Item Height 15 cm
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

jared smith –
LED lights make it a stunning display piece for my collection
nathan king –
fits 4 watches perfectly and the leather finish is premium