8 Slot Wood Automatic Watch Winder Box – KNG-880
$1,200.00
Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
(2 customer reviews)
0
People watching this product now!
-
Preparing Watches: 24-48 Hours
-
Express Delivery: 5-10 Business Days
-
Warranty 2 year
-
Free 14-Day returns
Guaranteed Safe Checkout
Winder Features
[vc_row][vc_column][vc_column_text]
| Condition | New without tags |
|---|---|
| Brand Name | KING |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | watch winders |
| Item Width | 21 cm |
| Item Length | 31 cm |
| Material | MDF |
| Item Diameter | 40 cm |
| Item Height | 40 cm |
| Color | black |
| Name | watch winder |
| Model Number | 8+0, 8+.0 |
| Usage | Watch Storage |
| Place of Origin | Guangdong, China |
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Additional information
| Model |
kng-880-8-wooden-watch-winder-box-black-carbon ,kng-880-8-wooden-watch-winder-box-black-leather ,kng-880-8-wooden-watch-winder-box-brown-leather ,kng-880-8-wooden-watch-winder-box-red-leather ,kng-880-8-wooden-watch-winder-box-white-leather |
|---|
Customer Reviews
2 reviews for 8 Slot Wood Automatic Watch Winder Box – KNG-880
Add a review Cancel reply
Related Products
Double Automatic Watch Winder (Rechargeable) – KNG-224
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Double Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$250.00
Rated 5.00 out of 5
Feature Description Name Double Position Charging Version of the Shaker Input Voltage 5V Power <=10W Color White, Green Main Material
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Single Acrylic LED Automatic Watch Winder – KNG-114
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
Rated 4.60 out of 5
6 Slot Leather Automatic Watch Winder Box – KNG-612
Watch Winders, 6 Watch Winder, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$850.00
Rated 5.00 out of 5
9 Slot Wood Automatic Watch Winder (Open Cover Stop) – KNG-910
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$950.00
Rated 5.00 out of 5
Feature Description Item Width 18 cm Material MDF + PVC + ABS Model Number Watch Winders Item Weight 8000 g
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Quad (4 Slot) Leather Automatic Watch Winder Box with LED – KNG-440
Watch Winders, 4 Watch Winder, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$450.00
Rated 5.00 out of 5
Single Leather Mini Automatic Watch Winder – KNG-132
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$90.00
Rated 4.60 out of 5
Feature Description Item Width 13 cm Material Leather Item Weight 1000 g Item Length 13 cm Item Height 15 cm
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

malik jordan –
finally got space for all my watches and it looks clean af in my closet
kyle monroe –
shipping was fast and it came well protected looks even better in person