Double Wood Automatic Watch Winder Box – KNG-284
$650.00
Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
(2 customer reviews)
0
People watching this product now!
-
Preparing Watches: 24-48 Hours
-
Express Delivery: 5-10 Business Days
-
Warranty 2 year
-
Free 14-Day returns
Guaranteed Safe Checkout
Winder Features
[vc_row][vc_column][vc_column_text]
| Item Width | 18.5cm |
|---|---|
| Material | Wooden |
| Model Number | Watch Winders |
| Item Weight | 5500g |
| Item Length | 29.8cm |
| Item Height | 28.5cm |
| Item Diameter | 29.8cm |
| Condition | New without tags |
| Brand Name | KING |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Watch winders |
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Additional information
| Model |
kng-284-double-wooden-watch-winder-box-blue ,kng-284-double-wooden-watch-winder-box-full-gray ,kng-284-double-wooden-watch-winder-box-red ,kng-284-double-wooden-watch-winder-box-wood-grey ,kng-284-double-wooden-watch-winder-box-wood-white |
|---|
Customer Reviews
2 reviews for Double Wood Automatic Watch Winder Box – KNG-284
Add a review Cancel reply
Related Products
Double Wood Automatic Watch Winder – KNG-222
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Double Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$150.00
Rated 5.00 out of 5
Triple PU Leather Automatic Watch Winder Box – KNG-333
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder, Triple Watch Winder
$200.00
Rated 5.00 out of 5
Double Leather Automatic Watch Winder Box – KNG-225
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Double Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$550.00
Rated 5.00 out of 5
Quad (4 Slot) Walnut Wood Watch Winder Box with LED – KNG-442
Watch Winders, 4 Watch Winder, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$350.00
Rated 5.00 out of 5
Single Leather Watch Winder KNG-118
Watch Winders, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$200.00
Rated 4.60 out of 5

noel carter –
came in fast and works great no more setting time every morning
eli sanders –
box feels heavy solid real wood not that cheap stuff