Quad (4 Slot) Wood Automatic Watch Winder (Open Cover Stop) – KNG-441
$450.00
Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
(2 customer reviews)
0
People watching this product now!
-
Preparing Watches: 24-48 Hours
-
Express Delivery: 5-10 Business Days
-
Warranty 2 year
-
Free 14-Day returns
Guaranteed Safe Checkout
Winder Features
| Feature | Description |
|---|---|
| Item Width | 18 cm |
| Material | MDF + PVC + ABS |
| Model Number | Watch Winders |
| Item Weight | 8000 g |
| Item Length | 39 cm |
| Item Height | 42 cm |
| Item Diameter | 39 cm |
| Condition | New without tags |
| Brand Name | FLZX |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Watch Winders |
| Color | Rosewood, Ebony |
| Material | MDF + PVC + ABS |
| Craft | MDF |
Additional information
| Model |
kng-441-quadruple-black ,kng-441-quadruple-orange ,kng-441-quadruple-white |
|---|
Customer Reviews
2 reviews for Quad (4 Slot) Wood Automatic Watch Winder (Open Cover Stop) – KNG-441
Add a review Cancel reply
Related Products
9 Slot Wood Automatic Watch Winder (Open Cover Stop) – KNG-910
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$950.00
Rated 5.00 out of 5
Feature Description Item Width 18 cm Material MDF + PVC + ABS Model Number Watch Winders Item Weight 8000 g
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Quad (4 Slot) Walnut Wood Watch Winder Box with LED – KNG-442
Watch Winders, 4 Watch Winder, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$350.00
Rated 5.00 out of 5
Single Leather Mini Automatic Watch Winder – KNG-132
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$90.00
Rated 4.60 out of 5
Feature Description Item Width 13 cm Material Leather Item Weight 1000 g Item Length 13 cm Item Height 15 cm
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Single MDF Wood Watch Winder Box KNG-122
Watch Winders, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$200.00
Rated 4.60 out of 5
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Single Vertical Automatic Watch Winder – KNG-131
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$100.00
Rated 4.60 out of 5
Triple Wood Automatic Watch Winder (Open Cover Stop) – KNG-334
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder, Triple Watch Winder
$400.00
Rated 5.00 out of 5
Feature Description Item Width 18 cm Material MDF + PVC + ABS Model Number Watch Winders Item Weight 8000 g
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

ryan foster –
open cover stop feature is very convenient, makes daily use easier
matthew carter –
really like the aesthetics, wish the cable was a bit longer