Single MDF Automatic Watch Winder Box – KNG-181
$150.00
Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
(2 customer reviews)
0
People watching this product now!
-
Preparing Watches: 24-48 Hours
-
Express Delivery: 5-10 Business Days
-
Warranty 2 year
-
Free 14-Day returns
Guaranteed Safe Checkout
Winder Features
| Item Width | 17 cm |
|---|---|
| Material | MDF+ABS+plastic+memory sponge |
| Model Number | Watch Winders |
| Item Weight | 1500 g |
| Item Length | 20 cm |
| Item Height | 15 cm |
| Item Diameter | 20 cm |
| Condition | New without tags |
| Brand Name | KING |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | watch winders |
| Color | Black Walnut, Rosewood |
| Material | MDF, ABS plastic, memory foam |
| Craft | MDF |
Additional information
| Model |
kng-181-single-leather-watch-winder-box-brown ,kng-181-single-leather-watch-winder-box-red |
|---|
Customer Reviews
2 reviews for Single MDF Automatic Watch Winder Box – KNG-181
Add a review Cancel reply
Related Products
Single Leather Watch Winder KNG-118
Watch Winders, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$200.00
Rated 4.60 out of 5
Single Matte Paint Automatic Watch Winder Box – KNG-198
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$2,150.00
Rated 5.00 out of 5
Feature Description Item Width 13.5 cm Material MDF matte paint + inner coffee color microfiber Model Number Watch Winders Item
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Single Wood Automatic Watch Winder (Open Cover Stop) – KNG-130
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$200.00
Rated 4.60 out of 5
Feature Description Item Width 18 cm Material MDF + PVC + ABS Model Number Watch Winders Item Weight 8000 g
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Single Wood Automatic Watch Winder (Silent Motor) – KNG-133
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$150.00
Rated 4.60 out of 5
Feature Description Item Width 13.5 cm Material Wood Model Number Watch winder, watch winder safe box, automatic watch winder for
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Single Wood Basic Automatic Watch Winder – KNG-135
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$100.00
Rated 4.60 out of 5
Single Wood Compact Automatic Watch Winder – KNG-134
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$70.00
Rated 4.60 out of 5

nate sanders –
minimal design but gets the job done real solid build
jordan miles –
super smooth motion and dead quiet love the matte look too