Single Leather Automatic Watch Winder Box – KNG-180
$600.00
Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
(2 customer reviews)
0
People watching this product now!
-
Preparing Watches: 24-48 Hours
-
Express Delivery: 5-10 Business Days
-
Warranty 2 year
-
Free 14-Day returns
Guaranteed Safe Checkout
Winder Features
| Item Width | 20 cm |
|---|---|
| Material | leather |
| Model Number | watch winders watch winder for automatic watches |
| Item Weight | 3120 g |
| Item Length | 25 cm |
| Item Height | 30 cm |
| Item Diameter | 25 cm |
| Condition | New without tags |
| Brand Name | abdo |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | watch winders |
| Mute or Not | Yes |
| Anti-magnetization | Yes |
| Gear | Five gears |
| Material | Leather |
| Epitopes | 1, 2, 4 |
| 1 Epitopes Size | 18 x 20 x 20 cm |
| 2 Epitopes Size | 25 x 20 x 20 cm |
| 4 Epitopes Size | 25 x 20 x 30 cm |
| Color | Brand New, Black and White, Brown |
Additional information
| Model |
kng-180-single-leather-watch-winder-box-black ,kng-180-single-leather-watch-winder-box-brown ,kng-180-single-leather-watch-winder-box-white |
|---|
Customer Reviews
2 reviews for Single Leather Automatic Watch Winder Box – KNG-180
Add a review Cancel reply
Related Products
Single Leather Automatic Watch Winder Box – KNG-179
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$250.00
Rated 4.60 out of 5
Single Leather Watch Winder KNG-118
Watch Winders, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$200.00
Rated 4.60 out of 5
Single MDF Automatic Watch Winder Box – KNG-181
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$150.00
Rated 5.00 out of 5
Item Width 17 cm Material MDF+ABS+plastic+memory sponge Model Number Watch Winders Item Weight 1500 g Item Length 20 cm Item
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Single MDF Automatic Watch Winder Box – KNG-182
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$850.00
Rated 5.00 out of 5
Feature Description High-concerned Chemical None Item Width 11 cm Material MDF Model Number PPS1 Item Weight 2000 g Item Length
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Single Wood Minimalist Automatic Watch Winder – KNG-141
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$150.00
Rated 4.60 out of 5
Feature Description Item Width 12 cm Material Wood, leather, ABS, metal Item Weight 550 g Item Length 17 cm Item
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

daryl simmons –
honestly it’s sleek and quiet perfect for my daily watch setup
devon parker –
really happy with the quality solid build and looks way more expensive than it is