Single Matte Paint Automatic Watch Winder Box – KNG-198
$2,150.00
Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
(2 customer reviews)
0
People watching this product now!
-
Preparing Watches: 24-48 Hours
-
Express Delivery: 5-10 Business Days
-
Warranty 2 year
-
Free 14-Day returns
Guaranteed Safe Checkout
Winder Features
| Feature | Description |
|---|---|
| Item Width | 13.5 cm |
| Material | MDF matte paint + inner coffee color microfiber |
| Model Number | Watch Winders |
| Item Weight | 820 g |
| Item Length | 13 cm |
| Item Height | 15.5 cm |
| Item Diameter | 13 cm |
| Condition | New without tags |
| Brand Name | KING |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Watch Winders |
Additional information
| Model |
kng-335-triple-blacl ,kng-335-triple-green ,kng-335-triple-orange |
|---|
Customer Reviews
2 reviews for Single Matte Paint Automatic Watch Winder Box – KNG-198
Add a review Cancel reply
Related Products
Single High Gloss Wood Automatic Watch Winder Box – KNG-191
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$550.00
Rated 4.60 out of 5
Single MDF Automatic Watch Winder Box – KNG-182
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$850.00
Rated 5.00 out of 5
Feature Description High-concerned Chemical None Item Width 11 cm Material MDF Model Number PPS1 Item Weight 2000 g Item Length
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Single Wood Automatic Watch Winder (Open Cover Stop) – KNG-130
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$200.00
Rated 4.60 out of 5
Feature Description Item Width 18 cm Material MDF + PVC + ABS Model Number Watch Winders Item Weight 8000 g
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Single Wood Automatic Watch Winder Box – KNG-192
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$50.00
Rated 5.00 out of 5
Item Width 24 cm Material Pu leather Model Number Pu leather watch winder Item Weight 4200 g Item Length 24
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Single Wood Compact Automatic Watch Winder – KNG-134
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$70.00
Rated 4.60 out of 5
Single Wood Minimalist Automatic Watch Winder – KNG-141
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$150.00
Rated 4.60 out of 5
Feature Description Item Width 12 cm Material Wood, leather, ABS, metal Item Weight 550 g Item Length 17 cm Item
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

marcus barker –
runs smooth and don’t make a sound fits my omega tight
keon washington –
works fine plus the matte texture feels premium not cheap