Single Modern Automatic Watch Winder – KNG-136
$150.00
Rated 4.60 out of 5 based on 5 customer ratings
(5 customer reviews)
0
People watching this product now!
-
Preparing Watches: 24-48 Hours
-
Express Delivery: 5-10 Business Days
-
Warranty 2 year
-
Free 14-Day returns
Guaranteed Safe Checkout
Winder Features
| Feature | Description |
|---|---|
| Item Width | 15 cm |
| Material | ABS base + PC lens |
| Model Number | Watch Winders |
| Item Weight | 800 g |
| Item Length | 18.8 cm |
| Item Height | 14.2 cm |
| Item Diameter | 18.8 cm |
| Condition | New without tags |
| Brand Name | FLZX |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Watch Winders |
| Shell Material | Engineering Plastics |
| Interior Decoration Material | Other |
Additional information
| Model |
kng-136-single-black ,kng-136-single-re |
|---|
Customer Reviews
5 reviews for Single Modern Automatic Watch Winder – KNG-136
Add a review Cancel reply
Related Products
Single Metal Automatic Watch Winder – KNG-177
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$1,300.00
Rated 4.60 out of 5
Single Compact Wood Automatic Watch Winder – KNG-142
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$100.00
Rated 4.60 out of 5
Single Leather Automatic Watch Winder Box – KNG-180
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$600.00
Rated 5.00 out of 5
Item Width 20 cm Material leather Model Number watch winders watch winder for automatic watches Item Weight 3120 g Item
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Single Leather Mini Automatic Watch Winder – KNG-132
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$90.00
Rated 4.60 out of 5
Feature Description Item Width 13 cm Material Leather Item Weight 1000 g Item Length 13 cm Item Height 15 cm
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Single Wood Automatic Watch Winder (Open Cover Stop) – KNG-130
Watch Winders, Automatic Watch Winder, Omega Watch Winder, Patek Philippe Watch Winder, Rolex Watch Winder, Single Watch Winder, Tag Heuer Watch Winder
$200.00
Rated 4.60 out of 5
Feature Description Item Width 18 cm Material MDF + PVC + ABS Model Number Watch Winders Item Weight 8000 g
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

matthew rhodes –
the knob feels solid and it’s super easy to set up
kevin dawson –
best winder i’ve used so far and the build quality is excellent
raymond fisher –
love the LED effect it gives my shelf a luxury vibe
eric montana –
this thing is quiet and works like a charm
jason clark –
nice rotation modes and the blue light looks very premium